از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

مشاهیر خاندان صدر ۱۸

وضعیت ناموجود
رتبه ی این کالا: 0.0

مشاهیر خاندان صدر ۱۸

هجدهمین جلد از مجموعه مشاهیر خاندان صدر با نام آسمان پرستاره، تجمیعی از چکیده­ مهم­ترین شرح‌­حال­‌های مجلدات پیشین است.

نویسنده : محسن کمالیان

 

اگر برای خرید تمایل به عضویت در سایت ندارید،

فقط کافی است نام محصول را به سامانه ۳۰۰۰۷۶۵۰۰۰۱۰۸۲ بفرستید

همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

مبالغه نیست اگر گفته شود، طی صدوپنجاه سال گذشته، هیچ خاندانی در میان خاندان‌های اصیل، بزرگ و مهم شیعه، ظهور نکرد که چون خاندان صدر، در بالاترین سطوح زعامت دینی، علمی، فکری، اجتماعی و سیاسی عالم تشیع، از سواحل شرقی دریای مدیترانه تا مرزهای شرقی ایران، به طور پیوسته و گاه در شکل و قامتی بلامنازع، نقش‌آفرینی کرده باشد.

براستی مشاهیر خاندان صدر چه کسانی هستند؟ کی، کجا و چگونه زندگی کردند؟ چه تحولی در جامعه خود ایجاد نمودند؟ کدام آثار ماندگار را بر جای نهادند؟ چه شد که توانستند در زندگی خود چنین موفقیت‌هایی را کسب کنند؟ جامعه برای باز تولید آنها چه باید بکند؟

طرح پژوهشی مشاهیر خاندان صدر تلاش دارد تا در حد بضاعت علمی اندک مؤلف، بعضی سوال‌های فوق را پاسخ گوید. برای این منظور در راستای دو محور تلاش می‌کند:

۱-    نگارش شرح‌حال‌هایی تفصیلی از مشاهیر تراز اول و دوم خاندان صدر؛

۲-    تدوین نسب‌نامه خاندان صدر و نگارش شرح‌حال‌هایی اجمالی از دیگر فرهیختگان این خاندان.

کتاب حاضر تجمیعی است از چکیده­ مهم­ترین شرح‌­حال­های مجلدات پیشین. تعداد صدوهفتاد و یک تن از مشاهیر خاندان صدر در ایران، عراق و لبنان تحت پوشش قرار گرفتند که قبل از سال ۱۳۲۵ش متولد شدند. اگر مطالعه­ هر شرح‌­حال بتواند تصویر اولیه‌­ای را از صاحب آن، همچنین اگر مرور کل کتاب بتواند تصویر کلانی را از گستره­ حوزه­ تأثیر خاندان صدر در ذهن خواننده ترسیم کند، هدف نگارنده تأمین شده است.

 

 نام انتشارات: رازنی

سال: 1396

شمارگان: 1000

شابک:

978-600-98079-1-8