از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

فرهنگ‌نامه پیامبر(ص) در قرآن کریم

وضعیت موجود
قیمت 20000 تومان
رتبه ی این کالا: 4.0
فرهنگ‌نامه پیامبر(ص) در قرآن کریم
ششصد نکته درباره شناخت و معرفی پیامبر اسلام از منظر قرآن کریم
ارائه کتاب «فرهنگ‌نامه پیامبر(ص) در قرآن کریم» مشتمل بر بیش از ششصد مدخل اصلی و ده‌ها نکته تفسیری، تحلیلی و اجتماعی در باره شناخت و ...
 

اگر برای خرید تمایل به عضویت در سایت ندارید،

فقط کافی است نام محصول را به سامانه ۳۰۰۰۷۶۵۰۰۰۱۰۸۲ بفرستید

همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

 

 

تعداد
{{ quantity}}

درباره این کالا بیشتر بدانید

درباره شخصیت پیامبر اسلام(ص)، در سده‌های گذشته، صدها اثر پدید آمده است که عمدتاً بر پایه روایات و اخبار تألیف شده‌اند. این آثار، با وجود ارزشمندی‌شان، به دلیل استناد به منابع روایی، گاه محل مناقشه نیز قرار گرفته‌اند؛ اما کتاب «فرهنگ‌نامه پیامبر(ص) در قرآن کریم»، منبع دست‌اوّلی برای شناخت پیامبر مکرم اسلام(ص) است و بر پایه آیات قرآنی فراهم آمده که منبعی «قطعی الصدور» است و جایی برای درنگ یا مناقشه در آن نیست.

نکته مهم اینکه در زمینه تدوین فرهنگ‌نامه‌‌ای تحلیلى، آن هم با نگرش به عصر رسالت، مسائل و موضوعات جدید و پرسش‌های نسل نو، کارى جامع انجام نگرفته است. ازاین‌رو، بر آن شدیم که در این فرهنگ‌نامه، مفاهیمى را که شکلی عام و کلى دارند، در یک مجموعه دانشنامه‌ای با مدخل‌ها و ارجاع به موضوعات متداخل قرار دهیم؛ موضوعاتی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با پیامبر(ص) ارتباط دارد و همچنین، کلمات و واژگانی که هدف از ذکر آنها، شناخت ابعاد وجودی پیامبر اکرم(ص) است. در این تحقیق گسترده، تنها به ذکر آیات بسنده نشده است؛ بلکه از طریق تحلیل و کشف ساختار شبکه‌اى آن که مرتبط با حیات شریف پیامبر(ص) است، به کنکاش، دقت و مطالعه پرداخته‌ایم. در این فرهنگ‌نامه، بیش از ششصد مدخل اصلی و ده‌ها نکته تفسیری، تحلیلی و اجتماعی در باره شناخت و معرفی پیامبر گرامی اسلام(ص) از منظر قرآن کریم آمده است.