16512

قصه های خوب برای بچه های خوب - جلد پنجمشناسه کالا: 669

 • رضایت خرید :75%
آماده ارسال از 0 روز آینده

این کالا در حال حاضر در انبار موجود ، آماده پردازش و ارسال است

۳۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰ تومان
%
 • نام انتشارات :
 • سال نشر :
 • نوبت چاپ :
 • شمارگان :

نقد و بررسی اجمالی قصه های خوب برای بچه های خوب - جلد پنجم

جلد پنجم از مجموعه کتاب "قصه های خوب برای بچه های خوب"
شامل گزیده قصه های برگزیده از قرآن
نگارش : مهدی آذریزدی
 

اگر برای خرید تمایل به عضویت در سایت ندارید،

فقط کافی است نام محصول را به سامانه 30007650001082 بفرستید

همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

 

این کتاب،جلد پنجم"قصه های خوب برای بچه های خوب"است که در آن قصه های قرآنی را می خوانیم.

قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و کلام خداست که به وحی از طرف خدا بر زبان پیغمبر اسلام حضرت محمد (ص)جاری شده است.

قرآن پیغام آسمانی است و راهنمای مسلمانی است و سرچشمه تمام دانش ها و دستورهاست که برای سعادت بشر لازم است.

قرآن کتاب قصه نیست،ولی چون برخی از احوال پیغمبران و سرگذشت دیگران از خوبان و بدان در قرآن آمده است این داستان ها را قصه های قرآنی نام گذاشته ایم.

دانشمندانی که درباره قرآن شرح و تفسیرنوشته اند تقصیل این قصه ها را از کتاب های مذهبی سابق و از آثار تاریخی و داستانی قدیم نقل کرده اندو هرجا که روایت ها اختلاف داشته داستان را با گفتار امامان و پیشوایان اسلام همراه کرده اند.بنابراین در برخی از این قصه ها آنچه در قرآن یا کتاب های اسلامی است با آنچه در کتاب های پیشین هست تفاوت هایی دیده می شود.

اما این کتاب که در پیش روی شماست دارای تمام قصه های قرآنی نیست بلکه شامل قصه های مشهورتر و انتخاب شده است.همچنین قصه ها کلمه به کلمه با آنچه در قرآن یا تفسیرها و کتاب های دینی هست یکسان نیست بلکه بعضی قسمت ها کوتاه تر و بعضی دیگر بلند تر نوشته شده و بیشتر به روش قصه گویی نزدیک شده است.بنابراین نامیدن این کتاب به قصه های قرآن فقط برای توجه داشتن خوانندگان به ریشه قصه ها در قرآن است.

موضوع دیگری که باید به یاد داشته باشیم این است که بیشتر این قصه ها مربوط به پیغمبران است؛و چون بسیاری از کارهای پیغمبران خدایی است و خداوند بر همه چیز قادر و تواناست،در آن از معجزات و کارهای غیرعادی و دیدار فرشتگان و گفتگو با شیطان و پریان و دیگر چیزها سخن به میان می آید که اسرار آن را پیشوایان دین و دانشمندان علوم دین بهتر می دانند برای فهم بیشتر از حقیقت آنها هرکسی می تواند به آنان مراجعه کند.اما کار ما در این کتاب دلیل آوردن و تفسیر کردن نیست بلکه قصه گفتن است،قصه ای که در کتاب های دیگر با شیوه ای دیگر و در این کتاب تا اندازه ای ساده تر نوشته شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

حضرت ایوب پیغمبری بود که دین ابراهیم را ترویج می کرد.کار ایوب کشاورزی و دامپروری بود و خداوند به او برکت و نعمت بسیار داده بود:مزرعه ها سرسبز،گاو و گوسفند فراوان،کشتی،باغ و خانه و فرزندان خوب و هرچه را مردم آرزو دارند.

ایوب از ثروتمندان زمان خود به شمار می رفت و همیشه خدا را شکر می کرد و مردم را به خدا پرستی و به شکرگزاری دعوت می کرد.شیطان مردم را وسوسه کرد گفت:ایوب چون مال بسیار دارد و در زندگی از هر جهت راحت است این حرف ها را می زند،و گرنه با بدبختی و گرسنگی چگونه کسی شکرگزار می شود و چگونه به عبادت خدا می پردازد.

و خدا خواست که ایوب را و مردم زمان او را از امتحانی بگذراند.یک روز ایوب در خانه نشسته بود.یکی از غلامان آمد و گفت:خبر خوبی نیست،ولی کشتی تو غرق شد.پرسید:کشتی بان چه شد؟

گفت:نجات یافت.

ایوب گفت:خدا را شکر که کشتی بان نجات یافت،خدا هروقت بخواهد می دهد و هروقت بخواهد می گیرد.

دیگری رسید و گفت:صاعقه ای آمد و مزرعه ات را سوزاند.

ایوب گفت:الحمدالله.خدا سبز می کند و خدا خشک می کند،و مصلحت را خدا بهتر می داند.

دیگری رسید و گفت:ای ایوب،سیل آمد و گله گاو و گوسفند هایت را برد.

ایوب گفت:سیل نمی داند چه کند،اما خدا می داند.سیل گاو و گوسفند مرا برد و گاو و گوسفند را خدا بخشیده بود و باز گرفت.به داده اش شکر و به نداده اش هم شکر.

آمدند و به ایوب خبر دادند که فرزندانش از کوه پرت شده اند و در گذشته اند.

ایوب گفت:خوب،دلم می سوزد و اشکم جاری می شود،اما آنها هم مانند من بنده خدا بودند.خدا زندگی می بخشد و باز می گیرد و زنده می کند و می میراند و آنکه همیشه زنده است خداست.خداست که سزاوار شکر و پرستش است...(صفحه 68)

 

 

نام انتشارات: امیرکبیر

سال چاپ: 1396

نوبت چاپ: شصت و پنجم

شمارگان: 5000

قطع: رقعی

تعداد صفحه: 232

شابک:

978-964-300-169-8

مشخصات فنی قصه های خوب برای بچه های خوب - جلد پنجم

ویژگی های کتاب

 • نام انتشارات
 • سال نشر
 • نوبت چاپ
 • شمارگان
 • قطع
 • تعداد صفحه
 • تصویر
 • شابک

نظرات کاربران برای: قصه های خوب برای بچه های خوب - جلد پنجم

شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

افزودن نظر جدید